Zaczepy elektromagnetyczne są ważnym podzespołem konstrukcyjny furtek, drzwi wejściowych oraz instalacji domofonowych zarówno w mieszkaniach prywatnych, blokach, biurowcach, jak i zakładach pracy. W jaki sposób pracują i z czego są wytworzone nowoczesne zaczepy elektromagnetyczne?
Zaczepy elektromagnetyczne – postaw na maksymalne bezpieczeństwo
Elektrozaczep umożliwia otwieranie i blokowanie na odległość bram oraz drzwi, co strzeże konkretne pomieszczenia lub posiadłość przez wtargnięciem osób niepożądanych. Zaczepy elektromagnetyczne są szeroko stosowane na klatkach schodowych domów mieszkalnych, przy furtkach domów jednorodzinnych, a także w innego typu budynkach, które należy ochraniać. Z uwagi na to, że zaczepy elektromagnetyczne są często instalowane na zewnątrz budynków, obecne w sprzedaży produkty wyprodukowane są z wysokiej klasy metalu niepodatnego na korozję oraz negatywne działanie czynników atmosferycznych. Nader znacząca jest również wytrzymałość tych elementów, są one wszak poddawane naciskom o sporej sile – w przypadku elektrozaczepów użytkowanych w obiektach prywatnych powinny wytrzymać obciążenie do 300 kg, natomiast przy systemach ciężkich aż do 1000 kg.
Elektrozaczepy – jak znaleźć najlepszy model?
Rodzaj zaczepu elektromagnetycznego należy dopasować do typu drzwi oraz struktury ościeżnicy. Na rynku wyróżniamy elektrozaczepy do drzwi lewych, prawych, jak również modele do zastosowania przy drzwiach dwuskrzydłowych. Pomijając powyższe kupić możemy produkty długie, kątowe, płaskie, krótkie, z pamięcią i wyłącznikiem. Dzisiejsze modele dysponują również funkcją umożliwiającą chwilowe otwarcie drzwi bez blokowania.