W którym pokoju postawić na roletę podgumowaną?

W którym pokoju postawić na roletę podgumowaną?

W najupalniejsze dni roku Twój dom nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W słoneczną wiosnę i upalne lato przed opuszczeniem domu zasłoń okna roletą podgumowaną i jak wrócisz raduj się nienagrzanym, wychłodzonym pomieszczeniem, doskonałym do wypoczynku. Taki model rolety w 100% nie wpuszcza promieni słonecznych. Jak funkcjonuje roleta podgumowana? W których wnętrzach spisze się najlepiej? Tutaj się tego dowiesz.

Plusy rolet podgumowanych

Główną zaletą rolet podgumowanych jest fakt, iż powodują one całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Odpowiednia warstwa gumy na rolecie nie wpuszcza promieni słonecznych do pokoju, z tego powodu wnętrze się nie grzeje. Szczególnie w sezonie letnim zachowanie w pomieszczeniach przyjemnej temperatury jest trudne. Jeśli nie posiadasz klimatyzatora, to wybierz ten rodzaj rolety. Rolety podgumowane najczęściej są wybierane do wnętrz, takich jak łazienka czy kuchnia, ale też do silnie nasłonecznionych pomieszczeń. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby były ozdobą Twojego salonu albo sypialni.

Jaką roletę podgumowaną wybrać?

Rolety podgumowane zwykle dostępne są w wariancie produktu 100% zaciemnienia. Jeśli musisz znaleźć przesłonę do nasłonecznionego albo silnie oszklonego pomieszczenia, to ten model sprawdzi się doskonale. Również pokoje, w których szukasz prywatności lub stuprocentowego zaciemnienia, takie jak gabinet, salon czy sypialna, to znakomite pomieszczenia dla rolety podgumowanej.
Dopasuj kolor rolety do pozostałych detali pokoju lub zdecyduj się na model w w pełni kontrastujący z nimi. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym uzupełnieniem wnętrza, jednak wiele jest zależne od Twojej kreatywności i koncepcji ich aranżacji.