W jakich wnętrzach sprawdzą się rolety dzień i noc?

W jakich wnętrzach sprawdzą się rolety dzień i noc?

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla osób, które lubią mieć kontrolę nad ilością światła docierającego do pomieszczenia. Jest to również świetny sposób na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do pokoju dziecka, sypialni albo gabinetu, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym oraz na wymiar.

Roleta dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasów o różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednym kolorze, a innych odcieniach, to następny pomysł na zaaranżowanie i ożywienie każdego pomieszczenia.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Dobrze dobrany kolor stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, więc dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie lub innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy nadmiaru światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie światła może zakłócić drzemkę lub odpoczynek, istnieje jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie natężenia światła lub zaciemnienia, na przykład podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc pasują także do każdego współczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoracyjną. Rozbudowane spektrum kolorystyczne i nowoczesne wzornictwo sprawiają, że wnętrze może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień noc sięgnij, jeżeli pragniesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.