Sukienka rozkloszowana – popularny rodzaj sukienki

Sukienka rozkloszowana – popularny rodzaj sukienki

Sukienka jest chyba najbardziej kobiecym rodzajem ubioru. Każda pani bez wątpienia ma we własnej szafie przynajmniej kilka typów sukienek doskonałych na przeróżne okazje. Aktualnie bardzo popularna jest sukienka rozkloszowana, która okazuje się być idealnym wyborem dla kobiet o bardzo różnej sylwetce.

Sukienka rozkloszowana – jakie ma cechy charakterystyczne?

Sukienka rozkloszowana to bez wątpienia układający się bardzo blisko ciała górny element – tkanina przylega do sylwetki, a w efekcie silnie uwydatnia jej linię. Natomiast najczęściej na wysokości talii sukienka lekko się poszerza. Na skutek tego nie przylega mocno pośladków, tym samym ich nie akcentuje. Większość sukienek rozkloszowanych kończy się tuż przed kolanem – pięknie eksponują one zatem nogi, ale równocześnie nie powodują, że stylizacja prezentuje się wulgarne. Może właśnie dlatego sukienki rozkloszowane cieszą się od kilku lat rosnącym zainteresowaniem.

Sukienka rozkloszowana – jaka kobieta może ją założyć?

Ten rodzaj sukienki spodoba się właścicielkom szerokich bioder i umięśnionych ud. Sukienka rozkloszowana świetnie maskuje mankamenty sylwetki, podkreślając przede wszystkim kształty ciała powyżej talii. Mnóstwo stylistów rekomenduje sukienki rozkloszowane także paniom, których figura cechuje się mocnymi barkami. Rozkloszowana dolna część sukienki powoduje bowiem, że sylwetka zyskuje właściwe proporcje. Jeśli jeszcze w talii sukienki rozkloszowanej znajdzie się pasek lub element z tkaniny w ciemniejszym kolorze, to sylwetka nabierze wyjątkowo atrakcyjnego kształtu klepsydry. Sukienek tego typu powinny natomiast wystrzegać się panie ze znaczną nadwagą. Sukienka rozkloszowana doskonale prezentuje się dobrze zarówno na oficjalnych wyjściach, jak i trochę luźniejszych okazjach – wszystko zależy od koloru materiału, z którego jest uszyta. Na chwilę obecną takie sukienki znaleźć można nie tylko w sklepach tradycyjnych, ale także w sklepach oferujących sprzedaż online. To drugie rozwiązanie to same plusy – sklep prowadzący sprzedaż w sieci ma zazwyczaj dużo większy wybór, a zamówiona sukienka przywożona jest pod podany adres. Do tego w takich sklepach znaleźć można również duże rozmiary, których zazwyczaj w sklepie działającym stacjonarnie najzwyczajniej nie ma.