Stratasys, Makerbot, Formlabs – co oferuje dystrybutor drukarek 3D?

Stratasys, Makerbot, Formlabs – co oferuje dystrybutor drukarek 3D?

Interesuje Cię oferta Cadxpert? Zajrzyj tutaj, żeby zdobyć więcej informacji.

Jednym z pierwszych na krajowym rynku podmiotów, który rozpowszechnia technologię druku 3D jest CadXpert. Ważnym obszarem działalności CadXpert jest sklep internetowy, który w swojej ofercie posiada narzędzia do drukowania przestrzennego: drukarki 3D i skanery 3D. Drugim filarem jest możliwość zakupu oprogramowania CAD/CAM/CAE, jak również usługi: projektowanie 3D, drukowanie 3D i skanowanie 3D. Posiadane w ofercie CadXpert drukarki 3D działają w oparciu o trzy technologie: PolyJet, FDM i SLA, a usługi druku 3D są wykonywane w technologiach FDM, PolyJet, DMLS oraz SLA, SLS.

CadXpert – autoryzowany dystrybutor drukarek 3D oraz skanerów 3D

CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Stratasys, a także wyłącznym dystrybutorem drukarek 3D MakerBots oraz urządzeń firmy Formlabs. To największa w Polsce oferta aparatów do druku 3D – ponad dwadzieścia modeli drukarek 3D i kilkanaście propozycji skanerów 3D. Dodatkowo CadXpert oferuje obszerny katalog materiałów do druku 3D – powyżej 50 produktów, w tym również tworzywa specjalistyczne, takie jak: Ultem 1010, Nylon 12 CF i inne (dentystyczne, inżynieryjne, biokompatybilne, elastyczne itd.). Poza akcesoriami i materiałami eksploatacyjnymi CadXpert posiada też żywice fotopolimerowe, filamenty i inne materiały stosowane do druku 3D.

CadXpert – kompleksowa obsługa posprzedażowa

Oferta firmy CadXpert jest adresowana zarówno do użytkowników indywidualnych nieprofesjonalnych (biurkowe drukarki 3D marki MakerBot), jak i specjalistów, biznesmenów i przedstawicieli przeróżnych branż (urządzenia marki Stratasys). CadXpert działa jako sklep internetowy, posiada też showroom zlokalizowany w Krakowie. Każdy, kto jest zaintrygowany procedurą wydruku przestrzennego, chce omówić z rzeczoznawcami projekt czy możliwości techniczne dowolnego aparatu z asortymentu sklepu, powinien zajrzeć do małopolskiego punktu. CadXpert zapewnia także kompleksową obsługę posprzedażową: przeszkolenie w obsłudze kupionych urządzeń, pomoc techniczne oraz merytoryczne czy serwis (w tym również pogwarancyjny).

Tanie skanery i drukarki 3D

Jakie są koszty urządzeń do druku 3D – drukarek i skanerów 3D? Nawet niewielka albo średniej wielkości firma może sobie pozwolić na profesjonalną drukarkę bądź skaner 3D. Inwestycja w profesjonalne narzędzia do druku przestrzennego w mgnieniu oka się zwróci – w przypadku branż, jak m.in. odlewnictwo, medycyna, stomatologia czy motoryzacja, własnoręczne drukowanie i prototypowanie, a nie outsourcing tych czynności, będzie ogromną oszczędnością dla budżetu firmy.
Sektor narzędzi do druku 3D żywiołowo ewoluuje – wraz z postępem idą pionierskie technologie oraz możliwości, na które kiedyś mogły sobie pozwolić tylko ogromne korporacje. Współcześnie – za sprawą spadku cen materiałów do druku 3D i samych drukarek 3D – dostęp do nich mają także mniejsze firmy, te z o wiele niższym budżetem. Z każdym rokiem spada koszt uzyskiwania części prototypowanych, drukowanych z pomocą urządzeń addytywnych, ponieważ narzędzia do druku przestrzennego są nieprzerwanie ulepszane i modyfikowane. Inwestycja w specjalistyczne urządzenie do druku przestrzennego ma mnóstwo zalet, do najistotniejszych z nich zaliczyć należy redukcję kosztów oraz przyspieszenie procesu produkcji.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]