Środki do ochrony drewna przed dzeszczem i słońcem

Środki do ochrony drewna przed dzeszczem i słońcem

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych zamówisz na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html

Środki do impregnacji drewna to preparaty używane zarówno w przypadku mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiego powodu należy zabezpieczyć nimi drewniane meble?

Wykorzystanie środków do ochrony drewna

Drewno jest materiałem, który tworzy w pomieszczeniu przytulną atmosferę. To surowiec często używany do wyrobu elementów wykończeniowych (balustrady, okładziny na schody, podłogi) i mebli. Dostępne w sprzedaży środki do impregnacji drewna chronią surowy materiał przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – promieniowania słonecznego czy wilgoci, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonym stanie przez długi czas. Doskonałe rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody pozwalają na osiągnięcie interesujących efektów kolorystycznych – np. pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Oferowane na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Impregnuje się nimi meble ogrodowe, huśtawki, deskę tarasową, a także mnóstwo innych elementów. Natomiast preparaty stosowane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im wspaniały połysk, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Pieczołowicie zestawione składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, iż podłoga jest znacznie bardziej odporna na zniszczenia i eksploatację. Należy jednakże pamiętać, że drewniane podłogi powinny być pielęgnowane w należyty sposób – myte środkami na bazie wosków i olejów.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]