Środek do usuwania farby – remedium na graffiti

Środek do usuwania farby – remedium na graffiti

Więcej szczegółów o środkach do czyszczenia elewacji

Na przestrzeni kilku ostatnich lat problem wandalizmów na murach i elewacjach budynków bardzo przybrał na sile. Na ogół mają one postać napisów wykonanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest żadna, oprócz tego często napisy te niosą treści wulgarne bądź rasistowskie. Nic zatem dziwnego, że administratorzy lub właściciele budynków robią co w ich mocy, żeby pozbyć się ich z elewacji. W tym celu przeważnie postanawiają powtórnie pomalować ścianę – to jednakże pochłania mnóstwo pracy i jest całkiem kosztowne. Inną opcją może być użycie środka do mycia elewacji.

Działanie preparatu do usuwania farby olejnej?

Działanie tychże środków bazuje na czynnikach aktywnych rozpuszczających składniki popularnych farb – w szczególności rozmaitego rodzaju żywice. Ich specyficzna kompozycja powoduje, że środki tego typu pozwalają na czyszczenie także bardzo chropowatych elewacji. Dobre preparaty do usuwania farb nie zawierają rozpuszczalników (np. toluenu), które są szkodliwe dla ludzi i środowiska. Użycie środków do czyszczenia elewacji polega na naniesieniu ich na elewację obiektu – w tym celu należy użyć szerokiego pędzla lub wałka. Po około 60 minutach preparat trzeba opłukać myjką ciśnieniową bądź wypłukać wodą.

Dla kogo środki do czyszczenia elewacji?

Środek do usuwania farby olejnej winien znajdować się pod ręką wszelkich firm, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, ponieważ to zwłaszcza fasady niestrzeżonych budynków są narażone na działania wandali. Niewielkie opakowanie środka okaże się przydatny również posiadaczom sklepów, firm czy domów jednorodzinnych. Zakup środka do usuwania farby olejnej to w porównaniu z koniecznością pomalowania ścian na nowo spora oszczędność – zarówno jeśli idzie o czas niezbędny do wykonania tej pracy, jak i koszty kupna farby.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]