Sprzedaż polskiego węgla

Sprzedaż polskiego węgla

Polski węgiel i jego wizerunek w kraju i za granicą

Przez wzgląd na coraz to nowe wyzwania związane z koniecznością rywalizowania na polskim rynku z węglem sprowadzanym z zagranicy, Tauron zapoczątkował politykę wzmacniania pozycji węgla pochodzącego z Polski.

Węgiel ekogroszek, kamienny, brunatny

Węgiel jest nieodawialnym źródłem energii, którego wartość energetyczna jest zależna od jego składu (np. od zawartości wody). Największe złoża węgla kamiennego znajdują się w Chinach, w USA, Indiach, RPA oraz w Australii i na Ukrainie.

Nasz rodzimy polski węgiel

Górny Śląsk oraz Lubelszczyzna słyną z rozległych pokładów węgla kamiennego. Regionalni dostawcy mają w swojej ofercie takie rodzaje węgla, jak:

  • Węgiel typu “Gruby I” i “Orzech” – gatunki charakteryzujące się największą kalorycznością, wykorzystywane powszechnie w gospodarstwach domowych ze względu fakt, że po jego spaleniu pozostaje mała małą ilość popiołu
  • Węgiel Groszek – rodzaj drobnego węgla, który może być spalany tylko i wyłącznie w specjalnych kotłach retortowych, które wyposażone są w automatyczne podajniki węgla, co stanowi ich główną zaletę
  • Miał – wykorzystywany w elektrociepłowniach i elektrowniach, przez wzgląd na jego niską cenę.