Skaner kodów kreskowych nie tylko w sklepach

Skaner kodów kreskowych nie tylko w sklepach

Kody kreskowe zdecydowanie usprawniły liczenie towarów i sprzedaż. Ich wykorzystanie stało się osiągalne dzięki skanerom kodów kreskowych, które kiedyś używane były jedynie w sklepach. Dziś jednak są one stosowane również w bibliotekach (do notowania udostępnień zbiorów), w sortowniach, w których ułatwiają sterowanie paczkami, a od niedawna również w firmach, gdzie dzięki nim osiągalne staje się łatwe wbijanie dokumentów do systemu. Jak więc ze różnych sprzedawanych na rynku czytników znaleźć skaner kodów kreskowych, który będzie najbardziej odpowiedni? O czym pamiętać przy jego zakupie? Jakie opcje okażą się najistotniejsze?

Skaner kodów kreskowych a oprogramowanie

Najistotniejszą opcją skanera kodów kreskowych będzie z pewnością połączenie z komputerem. Przed wyborem koniecznie należy więc dowiedzieć się, czy dany egzemplarz działa z używanym przez dane przedsiębiorstwo systemem – w przeciwnym wypadku konieczna będzie jego droga zmiana. Szczęśliwie wiele sprzedawanych w naszym kraju skanerów kodów kreskowych działa z popularnymi programami – między innymi Subiektem czy Fakturką. W sortowniach i w dużych marketach najlepiej sprawdzą się skanery bezprzewodowe – w podobnych sytuacjach dowiedzmy się, czy są one wyposażone w moduł Wi-Fi.

Opcjonalne funkcje skanera kodów kreskowych

Skaner kodów kreskowych powinien być dostosowany do oczekiwań przedsiębiorstwa, które będzie z niego korzystała. W razie skanerów kodów wykorzystywanych w sklepach oraz w obiegu dokumentów w zupełności wystarczą urządzenia stacjonarne bez zbędnych opcji. Jeżeli zaś czytniki mają być wykorzystywane przez doręczycieli czy na magazynie, warto postawić na przenośny skaner kodów kreskowych. Czasem (w fabrykach czy na dworze) potrzebne okażą się również dodatkowe funkcje – na przykład wytrzymałość na działanie wody lub wysokich temperatur.