Rolety wewnętrzne – jakie zamówić do domu

Rolety wewnętrzne – jakie zamówić do domu

Odmiennie od mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przyzwyczailiśmy się do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz także pozwala to regulować ilość światła docierających do mieszkania. Najczęściej do zasłaniania okien używa się firanek i zasłon, jednak w ostatnich kilkunastu latach często decydujemy się na wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rolety wewnętrzne dostaniemy w sklepach internetowych?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy bogaty wybór różnych rodzajów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych czy ściennych. W wielu z nich dostaniemy także wszystkie niezbędne dodatki, takie jak rozety, wsporniki ścienne i sufitowe, karnisze metalowe oraz kółka z żabkami. W jednym miejscu jesteśmy w stanie dobrać cały zestaw konieczny do założenia rolet. A to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby kupować z głową. Na przykład, rolety rzymskie ładnie prezentują się na niedużych oknach, jednak nie poleca się ich alergikom. Na takich roletach łatwo zbiera się kurz, gdyż robione są one z tkanin firanowych lub zasłonowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do pokoju służą rolety dzień i noc. Zdadzą egzamin prawie we wszystkich pomieszczeniach: w pokoju dziecięcym, biurze, salonie, a nawet w łazience. Takie rolety posiadają naprzemienny splot wstęg zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przechodzić. Co ważne, regulacja odbywa się bez potrzeby opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei popularne rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z materiału nieprzepuszczającego światła. Rolety zaciemniające przydadzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na zamówienie – na co zwracać uwagę

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe wymiary i często okazuje się, że rolety o wymiarach sprzedawanych przez producenta nie będą do nich pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, aby właściwie obliczyć rozmiar okien, ponieważ źle dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji, do tego będą mało estetyczne. Jeśli więc brak nam doświadczenia albo nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistę.