Przytulanki – na jakie uważać?

Przytulanki – na jakie uważać?

Świetnie się prezentują, pobudzają fantazję i mają mnóstwo dodatkowych plusów. Przytulanki – bo o nich mowa – to w oczach wszystkich nas nieodłączny atrybut dzieciństwa. Jak się dowiadujemy, chwalą je również psychologowie, którzy dostrzegają fakt, że te zabawki doskonale zastępują obecność matki w czasie początkowych nocy bez nich, a w następnym okresie stają się ich najlepszym kumplem i pomagają w nauczeniu ich odpowiedzialności. Przytulanki są różnorodne dziś bardziej niż wcześniej – na rynku sprzedawanych jest wiele ich rodzajów, ale nie zawsze okażą się dla dziecka jednakowo dobre. Jak więc wybrać te właściwe?

Przytulanki – liczy się materiał

Wielu z nas sądzi, że każde przytulanki sprzedawane na rynku będą bezpieczne dla każdego dziecka. To źle, gdyż najprostsze maskotki produkowane są niekiedy z surowców, które nie są przyjemne w dotyku, a u niektórych dzieci mogą powodować zmiany uczuleniowe. By tego uniknąć, powinniśmy wybierać przytulanki zrobione z hipoalergicznych tkanin (na przykład lnu czy wełny) lub syntetycznych tkanin, posiadających właściwe certyfikaty i spełniające europejskie normy.

Jak znaleźć odpowiednie przytulanki?

Rzecz jasna istotny będzie tak sam surowiec, jak i projekt przytulanki. Wiele sprzedawanych na rynku maskotek przypomina postaci ze szczególnie lubianych wśród dzieci bajek, ale warto pokusić się na oryginalne, ręcznie wykonane przytulanki z tradycyjnych pracowni. Przywodzą one na myśl zabawki, które większość z nas kojarzy z czasów młodości, a oprócz tego są najczęściej znacznie staranniej wykonane niż produkowane masowo zabawki sprzedawane w dyskontach.