Promienniki do ogrodu lub na taras

Promienniki do ogrodu lub na taras

Jest piękna noc. Idealny moment, by ugościć przyjaciół i w ich gronie posiedzieć na tarasie. Impreza jest naprawdę udana, ale pewien szczegół negatywnie wpływa na wasze wam humory – w pewnej chwili robi się po prostu chłodno. Podobne sytuacje przeżyliśmy na pewno wszyscy – są one niestety integralną częścią spotkań w plenerze i zdarzają się zarówno jesienią, jak i latem. Przed zimnem możemy chronić się wieloma metodami – na przykład robiąc ognisko lub korzystając z pledów. Te rozwiązania nie są niestety zbyt komfortowe, a czasem również niedostępne. Z tego względu miłośnicy plenerowych spotkań najlepiej zrobią kupując promiennik, który zapewni komfort nawet w zimną noc.

Promienniki na spotkanie w ogrodzie

Promienniki ogrodowe są inne od modeli, które wykorzystywane są we wnętrzach. Ich kształt umożliwia bardziej wydajne skierowanie ciepła, dzięki czemu trafia w miejsce, w które chcemy. W odróżnieniu od wielu promienników wewnętrznych, wersje plenerowe są wolno stojące i mobilne, dzięki czemu możemy zlokalizować je w każdym punkcie. Większość modeli, które znajdziemy w handlu, charakteryzuje się również interesującym designem, a to powoduje, że doskonale wkomponują się w wystrój każdego ogrodu i będą jego efektowną dekoracją. Umożliwia to różnorodność produkowanych dziś promienników, wśród których wersje dla siebie wyszukają nawet najbardziej wybredni kupujący.

Czym napędzane są promienniki?

W handlu znajdziemy zwłaszcza dwa rodzaje promienników. Jeden typ to promienniki elektryczne, które, jak nietrudno stwierdzić, mogą działać tylko w pobliżu gniazdek. Dużo bardziej funkcjonalne są zaś promienniki gazowe, bo w nich pojemnik z paliwem jest zakładany w podstawie – możemy korzystać z nich niemal w dowolnym punkcie. Warto również zaznaczyć, że tego rodzaju promienniki są w stu procentach bezpieczne – jeśli, oczywiście, używamy ich tak, jak nakazuje instrukcja.