Poznaj wiodących producentów drukarek 3D

Poznaj wiodących producentów drukarek 3D

Jeśli szukasz profesjonalnych drukarek 3D, zobacz tutaj.

W asortymencie firmy CadXpert natkniesz się wyłącznie na drukarki 3D od najlepszych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także FormLabs i MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej sprzedaży, działają m.in. w technologiach: PolyJet, FDM oraz SLA.

Stratasys – wiodący producent branży drukarek 3D

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad 3 dekad – a dokładnie od 1988 roku – dostarcza klientom nowoczesne technologie oraz instrumenty. Oszacowano, iż wykorzystując drukarki 3D oraz pozostałe produkty Stratasys można aż o 90 procent zmniejszyć wydatki na produkcję i czas poświęcony na proces produkcyjny. Główne założenia pracy specjalistów firmy Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych usług i drukarek 3D, a także wsparcie merytoryczne i techniczna. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu oraz przemysłu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Następnym uznanym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta firma na rynku urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w bardzo zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, takie jak SLA i SLS. Nową propozycję w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – model desktopowy, pracujący w prekursorskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi odmianę technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia Formlabs – znamionuje się intuicyjną obsługą oraz funkcjonalną budową. Czym nowa technologia LFS różni się od SLA? Znacznie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz szybkością druku, a także dokładniejszym odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów. W LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, w związku z tym można szybko otrzymać identyczne makiety, co jest niezmiernie pożądane w masowej, seryjnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej klasy zaawansowane urządzenia do druku 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tej firmy mają szerokie zastosowanie w rozlicznych branżach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dostępne dla kolekcji MakerBot Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Otrzymany wydruk jest precyzyjny i solidny, a w czasie procesu wydruku nie dochodzi do przesunięcia się warstw oraz nie pojawiają się odkształcenia.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]