Pluszaki – zalety, o których nie wiedziałeś

Pluszaki – zalety, o których nie wiedziałeś

Urocze szczeniaczki, misie czy stworzenia wyjęte z fantastycznych światów. Kto z nas ich nie lubi? Najbardziej uwielbiają je najmłodsi, zaś zdaniem psychologów, pluszaki okazują się dla nich czymś więcej niż zwykłą zabawką. Ich przyjemny dotyk ułatwia zaśnięcie oraz zmniejsza straszne objawy braku rodziców. Pluszaki to również idealne wyjście, które sprawi, że maluch poczuje się niezbędny – powinien bowiem opiekować się swoim pluszowym przyjacielem. Należy jednak pamiętać, iż nie wszystkie pluszaki można podarować maluchowi – warto zwrócić uwagę na ich wygląd, ale też materiały, z których są wykonane. Jak zatem znaleźć odpowiedniego pluszaka?

Pluszaki – z których materiałów?

Kiedyś właściwie wszystkie pluszaki mogliśmy bez zastanawiania się podarować dziecku. Obecnie jednak w sklepach dostępnych jest mnóstwo maskotek, które nie są odpowiednie dla najmłodszych dzieci – są bowiem zrobione często z surowców, które mogą powodować zmiany alergiczne. Warto więc dowiedzieć się, z jakiego surowca je wykonano – najlepiej sprawdzą się między innymi len, welur lub molton, jak również z syntetyczne tkaniny, mające właściwe certyfikaty i spełniające normy UE.

Niebanalne pluszaki

Skąd mieć gwarancję, iż pluszak został wykonany z odpowiednich surowców? Najlepiej wybierać tylko maskotki wytwarzane przez renomowane firmy – z pewnością mają niezbędne certyfikaty. Jeszcze lepszym rozwiązaniem okażą się pluszaki z tradycyjnych warsztatów – zwłaszcza dla osób, które chciałyby dać swojemu dziecku niebanalny prezent różniący się od przemysłowo wytwarzanych zabawek.