Pluszaki w życiu najmłodszych – zwierzątka domowe i dzikie

Pluszaki w życiu najmłodszych – zwierzątka domowe i dzikie

Pluszak to dla dziecka znacznie więcej niż zwyczajna zabawka. Nie tylko jest towarzyszem codziennych czynności, ale przede wszystkim daje mu poczucie bezpieczeństwa, jeśli w pobliżu brak rodziców czy dziadków.

Pluszowe przytulanki we wczesnych miesiącach życia malucha wspierają jego rozwój społeczny oraz emocjonalny. Z ich pomocą dzieci uczą się okazywać swoje uczucia i tego, czym jest konieczność troski o drugiego człowieka. Kiedy mówimy o przytulankach, pierwszą myślą jest przeważnie klasyczny miś. Niemniej jednak świat tych zabawek jest niezmiernie rozległy i znajdziemy w nim mnóstwo innych pluszowych zwierzaków, które dzieci szybko pokochają.

Pluszaki – zwierzaki znane dziecku z codziennego życia

W trakcie spaceru z opiekunami maluchy w mgnieniu oka odkrywają, że niektóre dzieci przechadzają się w towarzystwie piesków, a czasami także kotów. Tak samo odwiedziny u rodziny posiadającej czworonożnych pupili wzbudzają u dziecka zaciekawienie zwierzakami i marzenie bycia właścicielem swojego. I chociaż zwierzątko domowe to ogromna odpowiedzialność, może na nią przyszykować malucha odpowiednia zabawka.

Galeria Bukowski - przytulanki pieski Tesko i Monsieur
Galeria Bukowski – przytulanki pieski Tesko i Monsieur

Pieski

Pluszowe czworonogi sprzedawane w Galerii Bukowski to maskotki wzorowane na wizerunkach autentycznych ras, np. pudla. Ich sierść, której długość dostosowana jest do rasy zwierzęcia, jest nadzwyczaj miękka i przyjemna w dotyku. Z taką zabawką dziecko może ćwiczyć się w wyprowadzaniu pluszowego pieska na spacer albo karmieniu o konkretnych godzinach, dzięki czemu stopniowo nauczy się systematyczności i należytej opieki nad swoim przyszłym, prawdziwym zwierzątkiem.

Koty

Inne uwielbiane przez maluchy pluszaki wyglądające jak zwierzątka domowe to koty i króliki, z których te drugie cieszą się dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród dziewczynek. Charakterystycznym atrybutem autorskich pluszowych kotów uszytych przez Galerię Bukowski są ich wąsy, które odwrotnie do większości zabawek nie są zrobione z tworzywa sztucznego, a z delikatnego sznurka. Tak samo ich noski oraz uśmiechy są wyszywane nitką. Pluszowe koty szyte są w dwóch rozmiarach – te większe posiadają cechy dorosłych kotów, a mniejsze – kociaków. Różnicę daje się spostrzec nie tylko po mordkach zabawek, ale też po ich posturze.

Króliczki

Króliki to natomiast linia zabawek, w której zarówno maluchy, jak i nastolatki, znajdą swojego faworyta. Maluchy kochają pluszowe króliczki Kanini, z długimi, zwisającymi uszami i wydatnymi brzuszkami. Z królików tych można utworzyć pełną rodzinę, bowiem dostępne są one w dwóch wielkościach – 25 i 15 centymetrów. Dziewczynki bez wątpienia polubią też małe i duże króliczki z serii Princess, a chłopcy króliczych towarzyszy z wytworną kokardką u szyi. Natomiast dorośli, którzy są przeświadczeni, że zwierzątka te zapewniają szczęście oraz kreatywność, mogą uczepić do kluczy drobny puchaty breloczek.

Puchate dzikie zwierzątka

Następną grupą pluszaków są te, przypominające dzikie zwierzątka. Dzieci mogą otworzyć w swoim pokoju mały ogród zoologiczny, w którym znajdą się m.in. pandy lub pingwiny, i w ten sposób spędzać wieczory bawiąc się z rówieśnikami. Dużo lubianych przez dzieci maskotek to również zwierzątka kojarzone z typowo wiejską sielanką, np. różowe świnki, oraz te zamieszkujące polskie lasy, jak jeżyki bądź sówki. Te ostatnie mogą być świetnym prezentem dla 7-latków zaczynających naukę w szkole. Sowy są wszak symbolem oświaty i – położone na biurku – będą motywacją dla nowych uczniów.

Kupuj zabawki bezpieczne i najwyższej jakości

Szukając zabawek dla dzieci, w szczególności tych najmłodszych, należy zwrócić uwagę nie tylko na samo ich wzornictwo, ale też to, czy są bezpieczne oraz jakość ich wykonania. Pluszaki dla dzieci winny obowiązkowo spełniać wszelkie europejskie normy bezpieczeństwa, ich szwy powinny być mocne, a surowce, z jakich są wykonane, nie może wywoływać uczuleń. Rodzic powinien również zweryfikować, czy zabawka nie ma małych, plastikowych detali, które mogłyby odpaść, a następnie być połknięte przez dziecko.