Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Shutters kupisz na skyshutters.pl.

Urządzając pokój, rzadko przeznacza się wiele uwagi na dekorację okien. Przeważnie decyzja pada na klasyczne aranżacje, czyli zasłony oraz firany, które czasami łączone są z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mało znane w Polsce rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Na okna, ale również na drzwi garderoby – zastosowanie okiennic wewnętrznych

Najważniejszym atrybutem shuttersów (czy też po polsku – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych ruszają się, wobec tego można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, zależnie od potrzeb mieszkańców. Producenci wykonują je z drewna, polichlorku winylu (PCV), a także z płyt pilśniowych. Shuttersy montuje się przeważnie na oknach, niemniej jednak jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w naszym budownictwie widuje się w dalszym ciągu sporadycznie, ale większość z pewnością widziała je na ekranie telewizora lub w kinie, gdyż tego typu okiennice są często używane na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w USA oraz w Nowej Zelandii.

Zalety wewnętrznych okiennic typu shutters

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko rewelacyjnie się prezentują, lecz mają także zastosowanie. Z ich sprawą można kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem hamować gromadzenie się ciepła w pomieszczeniach, a zimą – utrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i da się je umieścić je na przeważającej większości okien. Wytwarza i montuje się je na zamówienie, co sprawia, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom nadzwyczaj atrakcyjny wygląd, zatem podnoszą wartość domu. Warto także uwydatnić, iż kąt lameli shuttersów jest ustawiane bez wykorzystania linek, co rodzice ciekawskich dzieci lub właściciele psotliwych zwierząt, które mogłyby zaplątać się wystające linki, uznają na pewno za sporą zaletę.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]