Nowoczesne i praktyczne kątowniki aluminiowe

Nowoczesne i praktyczne kątowniki aluminiowe

Sprawdź, gdzie kupić kątowniki aluminiowe

Specjalistyczne komponenty wyprodukowane z aluminium zapewniają stabilność konstrukcji, dzięki czemu znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Czym są kątowniki aluminiowe i są ich cechy charakterystyczne? W jakich branżach są wykorzystywane?

Kątowniki aluminiowe – przypominające kształtem literę L

Kątowniki aluminiowe to podzespoły konstrukcyjne w kształcie litery L. Cechują się dużą długością oraz stałym przekrojem poprzecznym. Dzięki aluminiowej konstrukcji są one wyjątkowo odporne na negatywne czynniki zewnętrzne i nie ulegają korozji. W grupie kształtowników wyróżniamy też inne typy elementów – między innymi teowniki i dwuteowniki. Kątowniki można dostać nie tylko w tradycyjnych hurtowniach, ale również przez internet. W sklepach internetowych sprzedawane są kątowniki o różnym przekroju, np. 30 mm x 30 mm, 40 mm x 40 mm czy 80 mm x 80 mm, co zapewnia doskonałe dostosowanie do rozmaitych wymagań odbiorców. Elementy sprzedawane online są cięte przecinarką do dowolnej długości.

Kątowniki aluminiowe – w branży motoryzacyjnej i produkcyjnej

Kątowniki aluminiowe wykorzystywane są w wielu gałęziach gospodarki, m.in. w branży wyposażenia wnętrz, produkcyjnej czy elektrotechnicznej. Wykorzystuje się je do konstruowania siatek laboratoryjnych, barier ochronnych, rolet itd. O tak uniwersalnym zastosowaniu przesądza przede wszystkim materiał, z którego są wyprodukowane. Aluminium jest bowiem nie tylko niezwykle wytrzymałe i jednocześnie lekkie – to także materiał, z którego można uzyskać surowce wtórne oraz dowolnie modelować przez gięcie.

FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]