Niezbędna w każdej szafie – męska koszulka polo

Niezbędna w każdej szafie – męska koszulka polo

Polacy zaczynają coraz bardziej zwracać uwagę na swój ubiór. Lubią eksperymentować zwłaszcza z wygodnymi koszulkami polo. Przekonajmy się jakie jest pochodzenie tego elementu garderoby.

Męskie koszulki polo – delikatna bawełna

Męska koszulka polo to przykład ubioru sportowego, który w dzisiejszych czasach zakładany jest także poza kortem tenisowym. Wyprodukowana z delikatnej dzianiny, ma krótkie rękawy, kołnierzyk oraz 4 guziczki. Męskie koszulki polo powstały ze szczególnej potrzeby. Rzadko kto zdaje sobie sprawę z tego, że zostały zaprojektowane aby ułatwić grę w tenisa w okresie 20-lecia międzywojennego. Wówczas do celów sportowych używano mało wygodnych koszul z płótna. Najbardziej istotnym założeniem męskiej koszulki polo miała być lepsza praktyczność. Okazała się wspaniałym rozwiązaniem, a wielbiciele tenisa wprowadzili koszulkę polo do oficjalnego dress code’u.

Męskie koszulki polo – do jakich zestawów

Współcześnie męska koszulka polo znalazła się w garderobie nowoczesnego Polaka i opuściła boiska. Tego rodzaju element jest doskonały na imprezę – pasuje do mnóstwa luźniejszych zestawów. Można go założyć na randkę, a bardzo funkcjonalny materiał sprawi, że będziemy czuli się swobodnie w każdej chwili. O jego ogromnej popularności przesądza przede wszystkim korzystna cena, dopasowanie do każdego typu sylwetki i elastyczny materiał. Jeśli chcemy wyszukać zróżnicowane barwy i rozmiary koszulek – odwiedźmy internetowe witryny zakupowe. Oferowane tam artykuły dostarczy nam kurier. Mamy też szansę natrafić na korzystne końcówki kolekcji.