Niewidzialna wycieraczka, czyli preparaty hydrofobowe

Niewidzialna wycieraczka, czyli preparaty hydrofobowe

Po zimie zwracamy szczególną uwagę na wygląd swojego auta: wyważamy koła, stosujemy preparaty chroniące lakier, inwestujemy w przydatne produkty zwiększające bezpieczeństwo na drodze. Nic nie denerwuje Cię bardziej, niż brudne szyby? Zainwestuj w preparat hydrofobowy!

Niewidzialna wycieraczka – zabezpiecz szybę przed brudem

Dostępne na rynku niewidzialne wycieraczki pozostawiają na szybie niewidzialną gołym okiem warstwę, która zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak woda, kurz – a to sprawia, że szyby auta dłużej pozostają czyste. Jak działają te specjalistyczne produkty? Dzięki użyciu impregnatu hydrofobowego woda formuje się w większe krople, które bez problemu spływają po szybie. Dzięki temu nie tylko zwiększa się wygoda jazdy, ale także jej bezpieczeństwo – możemy uniknąć groźnego zdarzenia wywołanego złą widocznością. Preparaty hydrofobowe świetnie wpływają na koncentrację i zmniejszają ryzyko kolizji.

Niewidzialna wycieraczka – praktyczne wskazówki dotyczące nakładania

Przed zastosowaniem niewidzialnej wycieraczki musimy starannie oczyścić powierzchnię szyby. Istotne jest też zastosowanie środka odtłuszczającego oraz pozbycie się ewentualnych resztek kosmetyków samochodowych. Kiedy powierzchnia będzie dobrze wysuszona, nanosi się preparat, a potem delikatnie go rozprowadza. Po tym kroku trzeba odczekać ok. kwadrans i przetrzeć szybę szmatką nawilżoną preparatem hydrofobowym. Chcesz poprawić komfort jazdy i cieszyć się przejrzystą szybą nawet przy deszczowej pogodzie? Żeby uzyskać optymalne rezultaty, należy pamiętać, żeby przez 24 godziny po użyciu niewidzialnej wycieraczki nie myć szyby płynami ani nie stosować preparatów do spryskiwaczy. Warto także aplikować środek hydrofobowy partiami – na niewielkie powierzchnie.