Mydło dezynfekujące – zastosowania

Mydło dezynfekujące – zastosowania

Zobacz, gdzie kupić środki do dezynfekcji rąk, wejdź na http://bit.ly/2SgTmF4

Aż 5 milionów komórek drobnoustrojów może znajdować się na każdym centymetrze kwadratowym skóry rąk. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach roznoszą się pasożyty, bakterie oraz wirusy wywołujące groźne schorzenia. Dlatego mycie rąk jest koniecznością. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90 procent bakterii. Na co dzień to zadowalający wynik, jakkolwiek w wielu przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z dużo skuteczniejszych środków.

antybakteryjny żel do rąk – gdzie jest używany

Mydło dezynfekujące znalazło szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, przychodniach i szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i bytującymi na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać również pracownicy gastronomii – szczególnie po przyrządzaniu posiłków z mleka, mięsa (przede wszystkim drobiowego) oraz jajek, bo te artykuły spożywcze, gdy są surowe, nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem substancji likwidujących drobnoustroje – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają również postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, często posiadających fotokomórkę bądź przystosowanych do włączania łokciem.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]