Meble do salonu. Urządź pokój zgodnie z obowiązującymi trendami

Meble do salonu. Urządź pokój zgodnie z obowiązującymi trendami

Mnóstwo osób jest zdania, że kuchnia jest sercem każdego mieszkania. Jak się jednak okazuje, tak naprawdę salon jest dla nas najistotniejszy. To w salonie spędzamy czas z gośćmi, to w nim odbywają się przyjęcia rodzinne. Z tego powodu tak istotne jest, aby zatroszczyć się o wystrój tego pokoju w domu. Jak należy wyposażyć salon, aby był funkcjonalny? Jakie trendy aktualnie obowiązują? Na co postawić, by salon był miejscem komfortowym, a jednocześnie nowatorskim? Na te pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź.

Meble do salonu: o czym trzeba pamiętać podczas zakupów?

Wybór mebli do salonu jest obecnie szeroki. Klasyczne meblościanki, które popularne były w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych odeszły już do lamusa. Czy to znaczy, że w sklepach meblowych nie ma co szukać już takiej kategorii mebli? Na pewno nie! Meblościanki są nadal wytwarzane przez producentów mebli, ale mają nieco inną formę. Nowoczesny i funkcjonalny salon to charakteryzująca się lekkością meblościanka, która nie musi zajmować już całej ściany. To meble zbudowane z kilku lub kilkunastu modułów. Można je na ogół dowolnie zestawiać, tworząc tym samym swoją własną kompozycję. W efekcie te identyczne meble mogą w każdym mieszkaniu prezentować się nieco inaczej. To z całą pewnością zaleta dostępnych aktualnie mebli salonowych. Współczesne meble do salonu są też wyjątkowo solidnie wykończone, gdyż zarówno dla kupujących, jak i ich producentów, ważne jest, aby przez jak najdłuższy czas utrzymały swój idealny wygląd.

Meble do salonu: co powinniśmy kupić?

Sama nowatorska meblościanka to zdecydowanie za mało. Koniecznie należy zakupić stolik, który ustawić można przy sofie, tworząc tym samym kącik typowo wypoczynkowy. Aktualnie modne są stosunkowo niskie stoliki, których blat często wykończony jest szkłem. Ich ogromnym atutem jest możliwość szybkiego przestawienia z miejsca na miejsce. Wyparły one popularne przed laty ławy, które były meblami ciężkimi, czyli mało praktycznymi. Stoliki mają w wielu wypadkach również półki, na których można ułożyć na przykład gazetę. Dzięki temu ich funkcjonalność jeszcze wzrasta.