Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

lampy solne, lampa solna

Niewielkie ozdoby z kamienia i innych minerałów od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnorodnych wypraw po Europie, a czasem nabywamy tak po prostu, bowiem pasują do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Rzadko jednakże są to rzeczy funkcjonalne – z reguły to pospolite ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do wykonania obiektów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej z reguły lampy, ale także inne narzędzia.

Lampa solna – każda z nich jest niepowtarzalna

Lampy solne ładnie wyglądają i bez większego problemu można je dopasować do wystroju mieszkania, ponieważ są dostępne w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, ponieważ nie ma kamieni o identycznych kształtach i wzorze krystalizacji. Niezmiernie popularne są lampy solne, których klosze cechują się nie polerowaną, naturalną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy parający się sporządzaniem tych lamp, nadają im przeróżne formy, np. piramidy bądź sześcianu.

Lampa solna – dzięki niej skuteczniej się wyciszysz

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne wywierają dobroczynne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im najczęściej zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy wytwarzania ujemnych jonów, równoważących te wyzwalane przez wszechobecna elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie między innymi osobom chorym na na astmę czy alergię. Blask, jaki emitują tego rodzaju lampy, jest subtelny i kojący, dlatego rekomenduje się używanie ich ludziom cierpiącym na stres albo bezsenność, ponieważ z ich pomocą można szybciej się zrelaksować. Ale z brył soli nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także estetyczne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a płaskie bloki z soli himalajskiej stosuje się w aranżacji wnętrz, jak również gastronomii.

"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]