Kwas hialuronowy 3 – ratunek dla przesuszonej skóry

Kwas hialuronowy 3 – ratunek dla przesuszonej skóry

Kwas hialuronowy jest obecny różnych organizmach. U nas jest odpowiedzialny za wiązanie wilgoci w skórze. Jego niedobór skutkuje powstawaniem zmarszczek oraz rogowaceniem skóry. Nic zatem dziwnego, że jest chętnie stosowany przez producentów wyrobów kosmetycznych – znajdziemy go w maściach przeciwzmarszczkowych oraz mleczkach, jakie polecane są zwłaszcza osobom po 40-stce. Z wiekiem zmniejsza się wszak jego obecność, a skóra wysycha. Lepsze skutki przynosi zwykle stosowanie nierozcieńczonego kwasu – zwłaszcza, jeśli postawimy na mieszankę wszystkich jego rodzajów.

Kwas hialuronowy 3 – właściwości

Kwas hialuronowy występuje w kosmetologii w różnych postaciach. W większych cząsteczkach doskonale skupia wilgoć – może związać aż czterdziestokrotnie większą jej ilość niż jego waga, w związku z czym polecany jest osobom wystawionym na promienie UV, palącym tytoń i osobom dojrzałym. W formie małych cząsteczek wspomaga zrastanie skaleczeń i zabezpiecza przed złuszczaniem naskórka. W szczególnie małych cząsteczkach oprócz właściwości odbudowy, przyspiesza porost włosów oraz zwiększa ukrwienie. Stosując kosmetyki dostarczające trzy typy tego związku najprędzej osiągniemy satysfakcjonujące rezultaty.

Gdzie kupić kwas hialuronowy 3?

Choć kwas hialuronowy znajdziemy jest w wielu preparatach, trudne może być znalezienie go w czystej formie. Z tego względu by kupić kwas hialuronowy 3 słusznie zrobimy wchodząc do internetu – szybko znajdziemy tam odpowiednie produkty.