Kurtka na motocykl – skórzana wciąż najlepsza

Kurtka na motocykl – skórzana wciąż najlepsza

Sprawdź, gdzie zamówić kurtkę na motor.

Motocykliści wiedzą, że w pełni wygodna podróż na jednośladzie jest możliwa jedynie w właściwie przystosowanej do tego odzieży. Z tej przyczyny w garderobie każdego miłośnika motocykli musi wisieć chociaż jedna rasowa kurtka na motocykl. Asortyment sklepów motocyklowych jest dziś niezwykle szeroki, toteż bez większych trudności można kupić zarówno kurtki ze skóry, jak i z tekstyliów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wybrednych motocyklistów.

Czy kurtka na motocykl ze skóry jest sztywna i ciężka?

Jazda na jednośladzie jednoznacznie kojarzy się ze skórą i w rzeczy samej także współcześnie kurtki wykonane z tego materiału uznawane są za najwłaściwszy wybór z punktu widzenia jakości oraz trwałości, co niestety przekłada się też na ich wysokie ceny. Na przekór ogólnym skojarzeniom, w dzisiejszych czasach większość kurtek na motocykl ze skóry posiada sportowy fason, a nie tradycyjną stylistykę rodem z amerykańskich filmów drogi z lat 70-tych. Nie oznacza to, że nie znajdziemy w sprzedaży szałowych skórzanych ramonesek.

Największą zaletą skórzanych kurtek motocyklowych jest naturanie ich ogromna wytrzymałość na wytarcie, stąd w razie upadku kierowcy na jezdnię zapewniają mu lepszą protekcję. Do sfery przesądów powinno się również odłożyć już pogląd, że kurtka ze skóry jest nieelastyczna i dużo waży – te wykonane z nubuku czy skóry bydlęcej niedużo różnią się pod tym kątem od kurtek tekstylnych uszytych z tkanin poliamidowych czy poliestrowych.

Kupujesz kurtkę na motor? Pamiętaj, żeby ją przymierzyć!

Kurtka motocyklowa powinna być wygodna, z tej przyczyny zalecamy kupić ją w sklepie stacjonarnym, gdzie możemy ją przymierzyć. Tylko tak zdobędziemy pewność, iż kurtka jest dobrze dobrana do naszej figury. Aczkolwiek zakupy kurtki na motocykl w sieci to też dobra alternatywa, zwłaszcza jeżeli posiada się już inną odzież od wybranego producenta lub dobrze zna się własne wymiary. Kurtka na motor musi przylegać do ciała, jednak nie może utrudniać jego ruchów. Przymierzając kurtkę wysuń ręce przed siebie tak, jakbyś trzymał kierownicę. Jeśli rękawy przesłaniają nadgarstki to znaczy, że ten rozmiar jest zbyt duży. Za obszerna kurtka na motocykl zwiększa niebezpieczeństwo urazów, bo w trakcie upadku może dojść do zmiany pozycji protektorów względem ciała motocyklisty i w rezultacie nie wypełnią one swojej funkcji. Dla najwyższego komfortu warto zwrócić też uwagę, czy kurtka posiada pasy regulujące jej szerokość tułowiu, na ramionach i w pasie.

Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]