Kiedy wybrać roletę ścienną?

Kiedy wybrać roletę ścienną?

Pragniesz o roletach w Twoich pokojach, ale jest to niemożliwe, ponieważ nie można ich umocować na oknie? Jeszcze nie wszystko stracone. Dla ludzi takich jak Ty stworzono rolety ścienne. Różnią się od rolet okiennych tym, że instaluje się je na suficie bądź ścianie. W jakich sytuacjach warto nabyć taki typ rolety? Kiedy rolety ścienne wewnętrzne sprawdzą się najlepiej?

Gładkie rolety ścienne wewnętrzne

Pierwszy rodzaj rolety ściennej to model produkowany z gładkiej tkaniny. Ten typ rolety ma najczęściej półzaciemniający poziom. Wpuszcza ona część promieni słonecznych do wnętrza, ale osłania przed nadmiernym rozgrzewaniem się i zbytnią ilością światła. Zaletą tych rolet jest łatwa instalacja na suficie lub ścianie. Porównując je do rolet okiennych nie wymagających śrub, wiercenia ani specjalnych zdolności monterskich, rolety ścienne wymagają wywiercenia dwóch otworów, które będą utrzymywać rolkę rolety.
Inną, istotną różnicą pomiędzy roletami okiennymi i ściennymi, jest odstęp szyby od rolety. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym większą ochronę przed światłem i nagrzewaniem zapewnia. Rolety ścienne są bardziej oddalone od szyby niż rolety okienne, w związku z czym najlepiej instalować je w pokojach, gdzie powinno wpadać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień i noc

Drugi rodzaj rolety ściennej to jej model dzień noc. Tutaj poziom przenikalności światła zależy od gęstości splotu materiału i gramatury tkaniny, z której wykonano roletę. Rolety dzień i noc typu zebra to designerskie i nowoczesne projekty. Ich niepowtarzalny wygląd, dzięki konstrukcji z skrzyżowanych pasów, powoduje, iż odnajdą się w stylowych, nowoczesnych pomieszczeniach. Rolety dzień noc wytwarza się w wersji ściennej i okiennej. W zależności od potrzeb oraz rodzaju okna można dobrać jedną z tych rolet. Rolety dzień i noc rekomendujemy szczególnie do niestandardowych ram okiennych, składających się z wielu kwater.