Jakie dobrać meble do kuchni, by były funkcjonalne i estetyczne?

Jakie dobrać meble do kuchni, by były funkcjonalne i estetyczne?

Kuchnia to w wielu domach najważniejsze pomieszczenie. Zazwyczaj jednak nie jest ona szczególnie reprezentacyjna, ponieważ jej funkcjonalność często jest ważniejsza niż piękny wygląd. Może to jednak iść ze sobą w parze, zwłaszcza jeśli postawi się na nowoczesne, niebanalne propozycje.

Meble do kuchni – nowoczesność i funkcjonalność

Obecnie w urządzaniu wnętrz rządzi minimalizm i da się to także dostrzec w przypadku wystroju kuchni. Koniec zatem z zatłoczonymi, zabałaganionymi pomieszczeniami. W sprzedaży spotkać można pomysłowo zaprojektowane szafki, które, mimo swoich niedużych gabarytów, są niezwykle pojemne. Z zamierzenia są one dedykowane dla małych kuchni, ale współcześnie nawet w dużych kuchniach im mniejsza ilość mebli, tym lepiej. Dlaczego? Powoduje to, iż kuchnia jest wygodniejsza, lepiej wygląda i łatwej można trzymać wszelkie niezbędne akcesoria w zasięgu ręki. Popularne są także wyspy oraz blaty robocze, umożliwiające sprawne wykonywanie kuchennych czynności. Dają one komfort, a ponadto atrakcyjnie wyglądają. Podobnie jest z ciekawymi, wysokimi krzesłami. Modne od jakiegoś czasu hokery barowe, wprowadzają do każdej kuchni nowoczesny, swobodny klimat. Natomiast dla entuzjastów tradycji idealne będą zestawy wygodnych, prostych krzeseł z obszernym stołem, na przykład z litego drewna, przy którym zmieszczą się wszyscy domownicy.

Jak wyglądają nowoczesne meble do kuchni?

Współcześnie dominują praktyczne rozwiązania. Meble do kuchni mają zazwyczaj proste bryły. Popularne są ukryte uchwyty, które dodają elegancji: są one bardzo wytrzymałe, często chromowane, przy czym cechują się niecodziennym wyglądem. Podobnie jak w przypadku pozostałych pomieszczeń, w kuchni pożądane są neutralne barwy, nadające pomieszczeniu wyraźnie elegancki styl. Efekt uwydatniają duże, wykończone matowo bądź lśniące powierzchnie blatów, które łatwo można utrzymać w czystości, a także barwy takie jak szarość, beż bądź nieśmiertelna biel, nadające kuchni wrażenie schludności i ładu.