Glinka do lakieru – dobre strony

Glinka do lakieru – dobre strony

Powierzchnia karoserii w autach jest bardzo podatna na uszkodzenia. Niekiedy wszak wystarczy małe otarcie, by powstały na niej rysy. Naprawdę dokuczliwe potrafi to okazać się przy myciu powłoki z różnego rodzaju zabrudzeń. Jedne wprawdzie pozwalają się łatwo usunąć, jednak pozostałe mogą okazać się źródłem dużych trudności. Silne mycie zazwyczaj kończy się uszkodzeniem powłoki i mniejszymi bądź wyższymi wydatkami jego naprawy. Dlatego do wymycia polimerów, olejów lub zabitych insektów powinniśmy użyć odpowiednich środków. Zwłaszcza, że nie są one kosztowne, a ich kupno z pewnością nie jest skomplikowane. Jakie preparaty będą zatem w tym przypadku pomocne?

Jak jest zrobiona glinka do lakieru?

Najefektywniejszym i, co najistotniejsze, najbezpieczniejszym środkiem do czyszczenia powierzchni lakierowanych okazuje się na pewno glinka do lakieru. Co ważne, ów nowoczesny produkt pozwala na dogłębne oraz staranne wyczyszczenie powłok lakierowanych, a przy tym nie powoduje ich zarysowania. Do produkcji glinki do lakieru wykorzystuje się związki tytanu, przez co bez problemów usuwa ona także żywice, odpryski bitumiczne czy zabrudzenia z tłuszczów. Dobrze też nadmienić, iż glinka do lakieru świetnie zdaje egzamin jako środek do mycia innych nawierzchni – między innymi szyb w kabinach łazienkowych.

O czym nie zapominać korzystając z glinki do lakieru?

Aplikowanie glinki do lakieru jest naprawdę łatwe i na pewno nie sprawi problemów. Należy tylko wyszarpać fragment glinki i uformować z niego kuleczkę, by potem zamoczyć ją w letniej wodzie. Kiedy glinka do lakieru jest już miękka, należy czyścić nią wypłukaną środkiem czyszczącym powierzchnię. Glinka po jakimś czasie stanie się zanieczyszczona – wtedy należy wgnieść ten fragment do wnętrza i znów uformować kulkę. Nie zapominajmy również, że po czyszczeniu powinniśmy starannie wyszorować dłonie.