Gdzie stosuje się środki dezynfekujące?

Gdzie stosuje się środki dezynfekujące?

Więcej szczegółów o środkach antyseptycznych

Specjalistyczne środki dezynfekujące pozwalają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. Gdzie są używane i w jaki sposób działają? Dlaczego warto się w nie wyposażyć?

Środki antyseptyczne – zawartość i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu dekontaminację oraz mycie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników mogących oddziaływać negatywnie na organizm człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Profesjonalne środki są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne mikroorganizmy. W składzie środków do dezynfekcji powierzchni na ogół znajdziemy czterorzędowe związki amonowe, chlor, aldehydy, alkohol, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, a także mnóstwo innych komponentów. Do często używanych środków należą chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu, żele oraz oleje (np. do przyrządów chirurgicznych).

Środki dezynfekujące – zastosowanie

Środki odkażające stosowane są zawsze tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania blatów, urządzeń sanitarnych, podłóg, toalet, znajdują również zastosowanie przy czyszczeniu krajalnic, blenderów, sztućców, maszynek do mięsa oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dopasowanie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]