Do domu i nie tylko – nano impregnat

Do domu i nie tylko – nano impregnat

Impregnaty hydrofobowe to innowacyjne środki, które wykorzystywane w wielu dziedzinach życia. Ich zadaniem jest przede wszystkim zabezpieczanie materiałów przed rozwojem grzybów, rdzy czy działaniem czynników atmosferycznych. Do czego służą i czy warto je kupić? Jakie rodzaje materiałów chronią?

Nano impregnat – konserwowanie powierzchni przed rozwojem roztoczy

Innowacyjna nanotechnologia sprawia, że utrzymanie czystości w mieszkaniu staje się o wiele prostsze. W sprzedaży dostępne są bowiem Impregnaty hydrofobowe, które tworzą na różnych materiałach mikroskopową powłokę – chroni ona przed rozwojem roztoczy, korozji i odpycha cząsteczki kurzu. Produkty hydrofobowe zawierające nano cząstki srebra znakomicie sprawdzają się w całym domu – można je wykorzystywać zarówno do szyb, szklanych elewacji, jak i innych powierzchni. Efektywnie chronią przed nieestetycznymi osadami z wody, dzięki czemu oszczędzamy nasze pieniądze. W sklepach znajdziemy produkty do stali, a także do tekstyliów, które znakomicie służą do zabezpieczania tekstyliów, tapicerki, itd. Jednocześnie produkty te są delikatne dla powierzchni i ekologiczne.

Nano impregnat – chroni przed działaniem słońca czy pleśnią

To jednak nie wszystko – zakres wykorzystania impregnatów jest zdecydowanie większy. Nano impreganty zabezpieczają także budynki przed tworzeniem się nieestetycznych plam – można stosować je zarówno na piaskowiec, jak i tynk. Warto podkreślić, że środki te chronią też drewno przed tłuszczem i czynnikami atmosferycznymi – np. działaniem słońca czy mchami. Nanotechnologia dba o ekoskórę, sprawiając, że sofy i inne meble wypoczynkowe przez długi czas pozostają piękne. Przed zastosowaniem preparatu należy oczyścić impregnowany materiał oraz w razie potrzeby usunąć z niego tłuste ślady. To sprawi, że produkt hydrofobowy zadziała efektywniej.