Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Więcej o shuttersach w oknach na skyshutters.pl

Planując aranżację wnętrza, na ogół nie przeznacza się dużo uwagi na wyeksponowaniu okien. Przeważnie decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, to znaczy firany i zasłony, które nieraz zestawiane są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze inne rzadko znane w Polsce rozwiązanie – okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Shuttersy – nowinka w naszym budownictwie

Podstawową właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych ruszają się, wobec tego można bez trudu je ułożyć w dowolnej pozycji, w zależności od potrzeb domowników. Wytwarza się je z polichlorku winylu (PCV), drewna, a także z płyt MDF. Okiennice wewnętrzne shutters zakłada się przede wszystkim na oknach, niemniej jednak tak samo dobrze będą wyglądać na drzwiach bądź w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się wciąż sporadycznie, ale gros z nas z pewnością w kinie lub na ekranie telewizora, ponieważ te okiennice są niezwykle popularne na obszarach z gorącym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich czy Afryce Południowej.

Zalety wewnętrznych okiennic typu shutters

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters rewelacyjnie wyglądają, mają one też zastosowanie. Za ich pomocą można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: latem hamować gromadzenie się ciepła w pokojach, a zimą – zapobiegać jego ucieczce. Okiennice wewnętrzne bardzo dobrze komponują się z różnymi stylami wnętrz i da się je zainstalować je na przeważającej większości okien. Produkuje i instaluje się je na zamówienie, co sprawia, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom nader gustowny wygląd, w wyniku czego wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Wypada również zaznaczyć, że okiennice wewnętrzne shutters reguluje się bez stosowania linek, co posiadacze psotnych zwierząt czy rodzice dzieci, które mogłyby zaplątać się sterczące żyłki, uznają z pewnością za dużą zaletę.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]