Charakterystyka różnych typów butów na motocykl

Charakterystyka różnych typów butów na motocykl

Więcej szczegółów o butach na motor.

Buty motocyklowe, podobnie jak i inne elementy odzieży dla kierowców jednośladów, fenomenalnie się prezentują i z pewnością niejedna osoba pragnie je mieć ze względu na sam ich wygląd. Jednakże ich podstawowymi funkcjami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad jednośladem oraz zapewnienie ochrony stopy i goleni w razie potencjalnego wypadku.

Czym cechują się różne rodzaje obuwia motocyklowego?

Nie tylko początkujący kierowcy, ale nawet osoby od jakiegoś czasu zafascynowane jazdą na jednośladach, miewają trudność z tym, jakie buty na motocykl będą dla nich najlepsze. W sklepach z odzieżą i akcesoriami motocyklowymi znajdziemy kilka rodzajów obuwia. To głównie:
1. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające wyłącznie do kostki, które są idealne na nie za, spokojną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie niebezpieczeństwo udziału w wypadku jest zdecydowanie mniejsze, tym samym osłona stopy nie jest tu priorytetem. Ich zaletą jest z kolei niezwykły komfort, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy poruszamy się pieszo.
2. Buty turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, czyli na dłuższych dystansach. Sięgają powyżej kostki, czasem do połowy łydki i wykonane są z tworzyw ochraniających stopę przed wilgocią.
3. Buty crossowe czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy na autostradach, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie zagrożenie wypadków i urazów jest wyraźnie większe. Buty na motor tego typu posiadają stosowne usprawnienia minimalizujące niebezpieczeństwo obtarć skóry i złamania kości goleni lub śródstopia. Te buty są długie, sztywne i niełatwo się w nich przemieszczać pieszo.

Na co zwrócić uwagę zamawiając buty na motocykl?

Wybierając buty motocyklowe powinno się uprzednio ustalić, jakie ma być ich ogólne zastosowanie – wykorzystanie butów miejskich na trasie może skończyć się dotkliwymi urazami w razie wypadku, z kolei buty enduro zakładane tylko do jazdy po mieście, będą może wyglądały rewelacyjnie, ale kierowca nie będzie się w nich czuł wygodnie. Rolą obuwia motocyklowego, tak jak każdego części ubrań dla motocyklisty, jest ochrona zdrowia kierowcy i spotęgowanie bezpieczeństwa jazdy, dlatego jakość wykonania i użytych w nim surowców jest ogromnie ważna. Kupujmy wobec tego obuwie uznanych marek. W razie niepewności warto zawsze skorzystać z pomocy bardziej wykwalifikowanego kierowcy albo zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym planujemy wykonać zakup obuwia.

Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]