Bluzy sportowe – przewaga nad odzieżą lifestyle

Bluzy sportowe – przewaga nad odzieżą lifestyle

Więcej szczegółów o bluzach sportowych.

Każdy kto uprawia sport codziennie na pewno dobrze wie, iż jedynie dobra odzież sportowa umożliwia ćwiczenia w całkowitym komforcie. Kompletując strój do ćwiczeń, szczególnie tych outdoorowych, jak gra w tenisa, jazda na rolkach bądź biegi na orientację, pamiętajmy o zakupie bluz sportowych.

Bluzy sportowe – komfort i doskonałe odparowanie wody

Bluzy w wersji z suwakiem, kapturem i bez od lat są już standardowym elementem powszedniego ubioru. Przestały nawet zadziwiać w miejscach pracy, gdzie przedtem obowiązywały surowe wytyczne dotyczące ubioru. Bluzy postrzegane są jako odzież typu casual, dlatego że są praktyczne i nie krępują ruchów, a szycie ich z ciepłych materiałów powoduje, iż to znakomite odzienie wierzchnie na późną wiosnę oraz jesień. Bluzy sportowe, aczkolwiek mają dość podobny fason, nieco różnią się od bluz casual. Te ostatnie najczęściej produkowane są w 100% z bawełny albo bawełny z niewielkim dodatkiem np. elastyny. Bluzy sportowe natomiast najczęściej szyte są wyłącznie z poliestru. Jest to niesłychanie odporny na uszkodzenia materiał, który nie rozciąga się tak szybko i wolniej się przecierać. Dlatego też jest doskonały do wytwarzania z niego strojów sportowych, które muszą znieść znaczne przeciążenia oddziałujące na nie podczas intensywnych ćwiczeń. Oprócz tego poliester doskonale odparowuje wilgoć, dzięki czemu sportowiec nie spędza kilku godzin w wilgotnych od potu ubraniach.

Noś bluzy sportowe wysokiej klasy – będziesz ich używać dłużej

Szukajmy głównie ubrań uznanych marek. Naturalnie, trzeba wówczas być gotowym na wyższą cenę takiej bluzy, jednak w zamian dostajemy wysokiej klasy towar z lepszych tkanin, który zapewne nosić przez dłuższy czas. Jeżeli jakiś rodzaj bluzy sportowej ma określony zastosowanie, nie należy zastępować jej bardziej zwykłą odzieżą, np. bluzy bramkarskie mają posiłkowe osłony na łokciach, które ochraniają zawodnika podczas parad, a bluzy dla biegaczy posiadają wysoki kołnierz chroniący przed wiatrem. Aby nie mieć wątpliwości, iż dostajemy oryginalne ubranie, kupujmy w sklepach firmowych czy też prowadzonych przez autoryzowanych dystrybutorów, które oferują okazały asortyment bluz sportowych damskich, męskich oraz dla dzieci.

RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]