Biżuteria z bursztynem

Biżuteria z bursztynem

Biżuteria z bursztynem

Biżuteria z bursztynem jeszcze długo nie wyjdzie z mody – tak wśród młodych ludzi, jak i znacznie bardziej dojrzałych osób. Zainteresowanie nią nie powinno bądź co bądź dziwić – jantar jest wszak jednym z najładniejszych surowców, a łatwość jego preparacji sprawia, że wytworzone z niego naszyjniki mogą dopasować się do aktualnych trendów. Żeby cieszyć się jej wyglądem, musimy o jantar odpowiednio się zatroszczyć. O co chodzi? Przeczytajcie nasz poradnik.

Warunki przechowywania biżuterii z bursztynem

Jantar to bardzo delikatny materiał – dlatego biżuteria z bursztynem bezwzględnie powinna być trzymana w odpowiednich warunkach. Bursztynowy wisiorek należy owinąć jedwabną szmatką, a potem szczelnie zapakować w plastikowy worek oraz włożyć do drewnianego pudełka. Warto też mieć na uwadze, by w jednej paczce nie trzymać dwóch wisiorków – mogą się bowiem porysować.

Czyszczenie biżuterii z bursztynem

Bursztyn nie toleruje silnych środków chemicznych. Słuszniej więc zrobimy, wykorzystując do jego czyszczenia delikatniejsze substancje – między innymi oliwę z oliwek oraz mydło dla dzieci. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana delikatną szmatką, lekko zwilżoną wodą – nigdy nie możemy użyć jej zbyt dużo.

Jak odnowić biżuterię z bursztynem?

Odkopałeś w piwnicy wiekową biżuterię z bursztynem? Na pewno stale robi niesamowite wrażenie, jednak widać jej wiek. Czy można ją odnowić? Próbując zrobić to bez pomocy specjalisty, możesz tylko jeszcze bardziej ją uszkodzić – powinieneś zatem zanieść ją złotnikowi.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]