Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Kup toczek do jazdy konnej na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportu, w których ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, przez znaczną wysokość oraz prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie powinna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa można nabyć dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest z reguły wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednak tak solidnej protekcji jak kask, dlatego wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który posiada certyfikaty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask musi posiadać odpowiednie atesty, jak również umożliwiać regulację swojego rozmiaru bądź być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask nie należy także iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]