Belki dachowe – przewoź bagaż na dachu samochodu

poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Podróż autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie potrzebne w trakcie urlopu akcesoria. Zwykle nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku także niewielkiej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić głównie narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe dostosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Ładowność auta w dużej mierze zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym sprzętom osłonę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, bowiem ma opływowy kształt. Do jego montażu potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je kupić później. Pamiętajmy jednak, by dobór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż powierzyć specjalistom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy też zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem rowery, narty czy kajaki. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują tym samym najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika lub haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest polecane ze względu na to, że rowerom nie grozi wtedy kolizja z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]