Antena SAT – świetny zastępca popularnej telewizji kablowej

Antena SAT – świetny zastępca popularnej telewizji kablowej

Dowiedz się więcej o antenie SAT

Większość z nas ma w swoim domu telewizor. Mimo tego, że decydujemy się coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy czasami obejrzeć ciekawy film bądź program w telewizji. Aby odbiór programu stał się możliwy, niezbędna okazuje się być posiadanie specjalnej anteny. Doskonale nada się do tego antena SAT, którą obecnie można znaleźć w sprzedaży bez żadnego problemu.

Antena SAT – czym w istocie jest?

Termin antena SAT oznacza cieszącą się popularnością antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej parę razy w ciągu życia. Jest to urządzenie z rzucającą się w oczy czaszą, która zwyczajowo nazywana jest talerzem. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Sięgając po antenę SAT można więc odbierać wciąż ogromnie lubianą na terenie Polski telewizję satelitarną, która często wygrywa u sporej części odbiorców z kablówką. Powodem jest to, że kablówka nie jest dostępna w wielu rejonach kraju. Wymienić można kilka typów anten satelitarnych. Zakupić można zatem anteny paraboliczne, offsetowe, wieloogniskowe i panelowe. Anteny SAT cechują się konkretnymi właściwościami – różnią się między innymi średnicą czaszy. Dzisiaj najczęściej konsumenci wybierają jednak modele, których średnica wynosi od 18 do 35 cali. Urządzenia wykonane są tak, aby nie ulegały zniszczeniu w efekcie oddziaływania złych warunków atmosferycznych. Dzięki temu śnieg, deszcz, niskie i wysokie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich kondycji. Najwyższej jakości antena SAT będzie mogła służyć długo.

Co poza anteną SAT jest wymagane do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena satelitarna nie jest jedynym urządzeniem potrzebnym do tego, żeby bez problemu odbierać telewizję. Oprócz niej trzeba również wyposażyć się w specjalny uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie umocowana we właściwej pozycji. Konieczny jest także konwerter (dwupasmowy lub działający na oddzielnym paśmie), kabel koncentryczny oraz odbiornik satelitarny.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]