Antena naziemna – prosta droga do oglądania telewizji

Antena naziemna – prosta droga do oglądania telewizji

Więcej o antenie DVBT na www.telmor.pl

W przeważającej większości domów zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się niepotrzebnym urządzeniem, trzeba zainwestować także w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – na jaki rodzaj warto się decydować?

Wybór anten DVB-T jest dzisiaj wyjątkowo duży. W sprzedaży dostępne są anteny DIGIT i ASR – DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, jak również siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T cechują się przede wszystkim prostotą instalacji. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w dłoni przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie proponują nam producenci, charakteryzują się też wysoką wytrzymałością na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. Dzięki temu umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej kupnie?

Bardzo duża oferta anten tego rodzaju sprawiła, że powinno mocno przemyśleć wybór anteny, którą planujemy zastosować. Trzeba pamiętać, że uwagę należy zwrócić na mnóstwo uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników można bez trudu znaleźć w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać powinno się zawsze ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Duże znaczenie ma również to, czy znajdujemy się w mieście czy teżna terenie otwartym.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]