Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Przykłady z wykorzystaniem shuttersów w salonie zobaczysz tu.

Shutters, a więc wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się na ogół z aranżacją wnętrz w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Ale ten element osłony okiennic można wykorzystać również w naszych domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym bardzo dobrze wyglądające rozwiązanie, które w licznych przypadkach zda egzamin lepiej niż popularne w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – zastosowanie dekoracyjne i praktyczne

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, będą pełniły dwie funkcje – ozdobną i praktyczną. Shuttersy zauważalnie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu znakomicie poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, gdyż to w salonie przyjmuje się gości, a także przesiaduje się w nim sporą część dnia. Dlatego więc wypada zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale także komfortowe. Opcja wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła przenikającego do salonu, co pozwala np. na pełne jego zaciemnienie, gdy pragniemy zobaczyć serial, albo jego lekkie ściemnienie, jeśli staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – kontrola temperatury

Swoboda regulacji dostępu promieni słonecznych do wnętrza jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak z jeszcze innego powodu – z ich pomocą da się skutecznie regulować temperaturę sypialni, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei latem łatwiej jest utrzymać w niej niższą temperaturę. W dodatku takie okiennice lepiej odgradzają od głośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to także świetne rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej kurzu niż w fałdkach firan, a ich pielęgnacja jest bardzo łatwa i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale sprawdzą się również w łazience, w pokoju dziecka czy w kuchni.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]