Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

Znajdź buty do jazdy konnej

Jeździectwo z roku na rok zyskuje na popularności. Naturalnie nie może to zadziwiać – szczególnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę liczne walory tej dziedziny sportu. Główne z nich to: trening dobrej postawy, rozwój wszystkich mięśni, a także poprawienie kondycji. Oprócz tego ma pozytywne działanie na samopoczucie: zwiększa poczucie odpowiedzialności, niweluje napięcie oraz wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Jedak by całkowicie korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, musimy należycie wybrać strój i buty do jazdy konnej. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – zabezpieczenie całej lub części nogi

Odróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Drugie sięgają zaledwie ponad kostkę – są zatem wyraźnie krótsze. Oficerki to zaś obuwie bardzo wysokie, sięgające powyżej kolana. Dzięki temu gwarantują osłonę całej nodze, minimalizując zagrożenie powstawania siniaków czy zadrapań. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, niemniej jednak nabywając je warto pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się także w osłonę na nogi – czapsy ewentualnie sztylpy.

Z jakich surowców są produkowane buty jeździeckie?

Podczas zakupów butów do jazdy konnej, koniecznie zwróćmy uwagę na tworzywo, z jakiego są one wyprodukowane. W sklepach odnajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej różnorodnych zamienników. Skóra jest bez wątpienia bardziej kosztowna, lecz warto się na nią zdecydować z uwagi na większą wytrzymałość i możliwość dostosowania się buta do kształtu stopy jeźdźca. Rekomendowane są w szczególności buty cielęcej skóry, która jest delikatna i szybko przybiera oczekiwany kształt. Skóra bydlęca prezentuje się trochę gorzej, niemniej jednak jej niższa cena jest sporą zaletą.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]