Tradycja pisania listów do Mikołaja nadal żyje

Tradycja pisania listów do Mikołaja nadal żyje

W Wielkopolsce czasem zastępuje go Gwiazdor, na Podlasiu – Dziadek Mróz. Ciężko jest wyobrazić sobie święta bez Świętego Mikołaja. Niezależnie od tego, jak go określamy, jego funkcja jest identyczna – przynosi dzieciom i ich rodzicom upominki, powodując, iż święta są naprawdę radosnym okresem. Jednak w rzeczywistości obowiązek kupienia upominków dla dzieci spada na dorosłych, a to dla większości z nich bywa przyczyną wielkich trudności. Jak wszak znaleźć prezent, który spełni potrzeby szkraba? Pomocny okaże się list do Mikołaja. Czemu dobrze go napisać?

Czemu warto wysłać list do Mikołaja?

Wysyłanie listów, w których najmłodsi wskazują wymarzone prezenty ma barwną historię. Niejeden z nas w dzieciństwie napisał choć jeden taki list i na pewno pamięta, jak wiele przyjemności dała mu ta zabawa. Co ważne, list do Mikołaja może być bardzo pomocny również dla rodziców – z nim z łatwością sprawdzą, o jakich zabawkach marzy ich pociecha. Należy też dodać, iż takie wyjście gwarantuje stuprocentową dyskrecję – szkrab nie domyśli się, iż prezent otrzymał od rodziców, a nie Mikołaja.

List do Mikołaja – unikalny konkurs

W tym roku napisanie listu do Mikołaja wiąże się z jeszcze innymi atrakcjami. Marka Mattel stworzyła bowiem akcję, która pozwala na zdobycie ciekawych zabawek dla najmłodszych. O czym mowa? Na stronie www.listdomikolaja.pl czeka na nas kreator, w którym mamy szansę wykonać unikalny list do Mikołaja. A ten raz dziennie wybierze najpiękniejsze listy i wyśle nagrody dla ich twórców.