Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Uzyskaj więcej informacji o atrakcjach w Małopolsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, stąd często z trudem można znaleźć coś dla siebie w natłoku wiadomości o najciekawszych zabytkach oraz bieżących wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o ciekawych miejscach w Małopolsce?

Aby pokazać zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak również o wystawach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której ekspresowo wyszukają muzea i zabytki, Centra Informacji Turystycznej, a także schroniska młodzieżowe, pensjonaty i hotele zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Ponadto dla tych, którzy z różnorodnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. trasy rowerowe, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy czar miejscowego folkloru.

Witryna o atrakcjach turystycznych w Małopolsce dba też o obcokrajowców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także turystach z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz inne tatrzańskie miejscowości. Ciekawostki dodawane na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale także w m.in w języku niemieckim, francuskim, włoskim i słowackim. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców jest również sekcja Rozmówki, w której poznają najpopularniejsze wyrażenia i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wizyty naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego