Zadbaj o swoje lampy samochodowe

Zadbaj o swoje lampy samochodowe

Nie musimy chyba przypominać, jak ważnym podzespołem każdego samochodu są lampy. To od nich zależne jest bezpieczeństwo na drodze – nie tylko po zmroku, ale też w dzień. Niestety, część kierowców je zaniedbuje, czego efektem są najróżniejsze usterki. Często nie są w porę zdiagnozowane oraz usunięte, a to z kolei może skutkować naprawdę poważnymi kolizjami. Należy więc powiedzieć, w jaki sposób troszczyć się o lampy samochodowe i szybko zauważyć ich możliwe usterki.

Lampy samochodowe – ustawienie

Statystyki, które odbyły się na krajowych drogach nie przyniosły pozytywnych wyników – tylko jeden na stu kierowców ma właściwie ustawione lampy samochodowe. Tymczasem podobne zaniedbania mogą przynieść bardzo poważne skutki – źle ustawione światła niekorzystnie wpływają na innych kierowców, zaś ich wydajność bardzo się zmniejsza. Jak tego uniknąć? Regularnie ustawiać lampy samochodowe w warsztacie – zwłaszcza po wymianie żarówki. Nie zapłacimy za to dużo – sporo firm świadczy taką pomoc bezpłatnie, pozostałe pobierają symboliczną opłatę.

Dlaczego lampy samochodowe słabiej działają?

Często oczywiście powód trudności z lampami w samochodzie tkwi gdzie indziej. Efektywność lamp samochodowych znacznie obniża bowiem przepalony odbłyśnik – w podobnych sytuacjach musimy go wymienić lub naprawić. Popularną przyczyną takiego stanu rzeczy okazują się również zepsute żarówki czy brud na reflektorach. Wiele tych problemów przestanie dokuczać, jeśli będziemy odpowiednio dbać o stan lamp. Najczęściej jednak, jeśli zdarzy się nieodwracalna awaria lamp samochodowych, najrozsądniejszym wyjściem będzie zakup nowego zestawu. W profesjonalnych sklepach moto dostępne są nie tylko oryginalne podzespoły dla danych modeli samochodów, ale także ich zamienniki.