Wydarzenia kulturalne w Krakowie – każdy znajdzie coś dla siebie

Wydarzenia kulturalne w Krakowie – każdy znajdzie coś dla siebie

Kraków to miasto, gdzie nie sposób się nudzić. Jego mieszkańcy mają szansę uczestniczyć w najróżniejszych imprezach artystycznych – od pokazów, przez koncerty, aż po imprezy literackie. Ważnymi imprezami w tym mieście są między innymi Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Festiwal Kultury Żydowskiej i Festiwal Teatrów Ulicznych skierowany do entuzjastów muzyki klasycznej. Rzecz jasna nie są to ostatnie imprezy, na których dobrze się zameldować. W gronie wydarzeń kulturalnych w Krakowie wartych zainteresowania znajdziemy najróżniejsze imprezy – tak te, które przypadną do gustu melomanom, jak i te, które zainteresują ludzi o zupełnie odmiennych zainteresowaniach. Warto więc opisać kilka szczególnie interesujących wydarzeń kulturalnych w Krakowie.

Muzyczne wydarzenia kulturalne w Krakowie

Najważniejszymi muzycznymi wydarzeniami kulturalnym w Krakowie okazują się niewątpliwie Kraków Live Festival oraz Festiwal Muzyki Filmowej – co roku ściągają one blisko kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Dotychczas pojawiło się na nich wielu znanych wykonawców znanych na całym świecie. Oba te festiwale uważane są za jedne z najważniejszych świąt muzycznych w Europie, co potwierdzają entuzjastyczne artykuły, różne wyróżnienia przyznawane na całym świecie, ilość gości i oczywiście słynni muzycy, którzy pojawiają się na nich na scenie.

Motoryzacyjne wydarzenia kulturalne w Krakowie

W Krakowie festiwale dla siebie wyszukają też miłośnicy samochodów – a w szczególności zabytkowych pojazdów. Co roku we wrześniu organizowana jest bowiem wystawa Classic Moto Show. Przez kilka dni miłośnicy pięknych, zabytkowych aut lub jednośladów mogą podziwiać samochody tak z Polski, jak i ze świata. Podczas organizowanego przez Muzeum Motoryzacji eventu nudzić się nie będą również dzieci – organizowane są dla nich najróżniejsze zabawy, podczas których nauczą się, jak zatroszczyć się o ochronę podczas jazdy po ulicy.