Sprawdzenie samochodu przed zakupem – to naprawdę ważne!

Sprawdzenie samochodu przed zakupem – to naprawdę ważne!

Kupno samochodu to spory wydatek – dla wielu z nas wiąże się więc z podjęciem odpowiedzialnych decyzji. Wyjątkowo dużym ryzykiem jest zakup pojazdu używanego – etyczność ich właścicieli niestety nierzadko pozostawia wiele do życzenia, a samochód opisywany jako bezwypadkowy i w stu procentach sprawny, okazuje się mieć „ciekawą” historię i mnóstwo defektów. Na domiar złego nie wszyscy jesteśmy w stanie wykryć potencjalne wady przed realizacją transakcji. Sprawdzanie pojazdu przed zakupem warto więc powierzyć profesjonalistom.

Sprawdzenie auta przed kupnem – ujawnianie wad i usterek

Sprawdzenie aut używanych jest niezbędne, by przekonać się, że pojazd faktycznie jest w takim stanie technicznym, jak twierdzi jego dotychczasowy właściciel. Dobrze będzie, jeśli auto obejrzy profesjonalny, zaufany mechanik, niezwiązany w żaden sposób ze sprzedającym. Wyjątkowo ważne jest to podczas kupna pojazdu z komisu czy też od pośrednika. Czasem firmy, żeby zwiększyć sprzedaż, mają tendencję do przemilczenia informacji o rozmaitych mankamentach i wadach, które mogłyby wpłynąć na obniżenie ceny. Sprawdzenie auta przed zakupem gwarantuje uniknięcie takich pomyłek i – tym samym – niepotrzebnych wydatków.

Sprawdzenie samochodu przed zakupem – sprawdź VIN

Jednakowo znacząca – a czasem nawet istotniejsza – jest historia pojazdu. Chodzi tu przede wszystkim o dane o ewentualnych kolizjach, w których brał on udział, przejechanych kilometrach i rejestracji w kartotekach samochodów skradzionych. Sprawdzenie samochodu pod tym kątem umożliwia tzw. numer VIN (Vehicle Identification Number) i specjalistyczne wyszukiwarki. Używanie ich podlega opłacie, ale firmy oferujące inspekcję pojazdów gwarantują również dostęp do tej usługi – tym samym nie kupimy samochodu pochodzącego z kradzieży i ustrzeżemy się wielu innych kłopotów.