Sklep z wycieraczkami płaskimi

Sklep z wycieraczkami płaskimi

Smugi na oknie auta utrudniają widoczność w czasie deszczu? Już pora zamontować inne wycieraczki – stare, jak widać, są już zużyte. Rezygnując z klasycznych warto zdecydować się na wycieraczki samochodowe płaskie. Nie wiesz z jakiego powodu? Zapoznaj się z przygotowanym przez nas tekstem.

Wycieraczki samochodowe płaskie w starszych autach

Warto wiedzieć, iż w wiekowych samochodach zazwyczaj nie ma miejsca do założenia płaskich piór. Przed ich zakupem koniecznie upewnij się, czy konkretne wycieraczki samochodowe płaskie pasują do twojego wozu. Kiedy nie znajdziesz go na liście producenta, możesz zdecydować się na któryś z modeli dedykowanych do wozów wyposażonych w wycieraczki starego typu.

Dlaczego powinieneś wybrać wycieraczki samochodowe płaskie

Prosta konstrukcja sprawia, że są bardziej niezawodne od klasycznych modeli. Dopasowane do profilu szyby pióra dokładniej usuwają wodę. Doskonale nadają się także do użycia w ciężkich warunkach – lepiej znoszą duży wicher czy mróz. Zużywają się także znacznie wolniej – najintensywniej eksploatowane wycieraczki samochodowe płaskie należy wymieniać jedynie dwa razy w roku.

Ochrona wycieraczek samochodowych płaskich

Życie wycieraczek możemy przedłużyć nawet o pół roku, jeśli będziemy pamiętać, by utrzymywać je w czystości. Warto też chronić je przed środkami wykorzystywanymi w myjniach. Wycieraczki samochodowe płaskie niedobrze reagują na nawet kilkutygodniowy okres bezczynności – nawet w sprzyjających warunkach należy zatem raz na jakiś czas pozwolić im popracować.