Problemy z reflektorami? Możesz je rozwiązać

Problemy z reflektorami? Możesz je rozwiązać

O ile światła tylne służą w szczególności do polepszenia widoczności na ulicy, to reflektory posiadają dużo więcej zastosowań. Nie tylko zawiadamiają innych kierowców o naszej pozycji na ulicy, ale także po zmroku oświetlają drogę poza terenem zabudowanym – w dużym stopniu zależne jest zatem od tych świateł bezpieczeństwo kierowcy. Należy zatem właściwie się o nie zatroszczyć – znacznie ograniczymy tak ryzyko wypadku po zmroku. Jak zagwarantować ich długowieczność? Jak szybko wykrywać wszelkie usterki?

Ustawiaj lampy przednie

Wydajność reflektorów zależna jest zwłaszcza od ich prawidłowego wyregulowania. Niestety niewielu właścicieli aut o to się troszczy, a niektóre statystyki mówią, iż jedynie jeden procent z nich posiada właściwie wyregulowane światła. Samodzielne wyregulowanie reflektorów rzeczywiście może sprawić pewne problemy, ale jeśli nie umiemy poradzić sobie z tym w garażu, należy wybrać się do warsztatu. Pamiętajmy, że częste dbanie o lampy przednie zwiększa nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort kierowania pojazdem.

Czemu lampy przednie się psują?

Warto poza tym wiedzieć, iż przyczyną awarii reflektorów w samochodzie może okazać się coś innego. Złe wydalanie wilgoci potrafi skutkować ich parowaniem, a to przecież znacznie obniża ich jakość. Reflektory będą słabiej świecić również, kiedy zepsuty zostanie odbłyśnik. W podobnych sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana lamp przednich. W sklepach specjalistycznych można kupić zarówno oryginalne części do danego modelu samochodu, jak i ich zamienniki.