Lampy VW – naprawa czy kupno nowych?

Lampy VW – naprawa czy kupno nowych?

Auta Volkswagen mają najlepszą renomę u kierowców, ale nawet w nich zdarzają się rozmaite awarie. Najczęściej na szczęście dotykają małych podzespołów – między innymi lamp. Ich naprawienie nie sprawi żadnych problemów – ci zorientowani w serwisowaniu aut uporają się z nimi samodzielnie, inni mają szansę skorzystać z napraw oferowanych przez serwisy motoryzacyjne. Jak więc postąpić, jeśli uszkodzą się lampy w VW? Kiedy opłaca się je serwisować, a kiedy z kolei lepszym rozwiązaniem okaże się ich wymiana? Jak znaleźć odpowiednie lampy do VW?

Nie wyrzucaj starych lamp w VW

W starszych modelach bądź przy niewielkich awariach trafionym pomysłem będzie niewątpliwie naprawa lamp w VW. Nierzadko musimy tylko oczyścić odbłyśniki oraz szyby świateł. Badania dowodzą również, iż sporo kłopotów z reflektorami w autach Volkswagena jest skutkiem ich nieodpowiedniego ustawienia. W podobnych sytuacjach powinniśmy udać się do warsztatu, a tam specjalista właściwie je ustawi. Czasem niezbędna będzie również interwencja elektronika – awarii systemu zasilania nie należy usuwać bez odpowiednich umiejętności.

Kolejne lampy do VW

Zdarza się jednak, że jedynym rozwiązaniem okazuje się zakup nowych lamp do VW. Kierowcy, którzy chcą, żeby ich auta składały się w 100% z oryginalnych podzespołów, postąpią najlepiej, sięgając po fabryczne lampy. Ich zakup to jednak znaczący koszt – z tego powodu klienci z ograniczonym budżetem powinni zakupić któreś z tańszych zamienników. Ich solidność zazwyczaj nie odbiega od reflektorów oryginałów, natomiast wydamy na nie aż dwa razy mniejszą kwotę.