Inspekcje samochodów przed zakupem – zleć to fachowcom

Inspekcje samochodów przed zakupem – zleć to fachowcom

Nie każdy może pozwolić sobie na zakup auta prosto z salonu. Nie jest to zresztą konieczne, bo na rynku wtórnym dość łatwo możemy znaleźć modele, które przy prawidłowej eksploatacji pojeżdżą nawet kilkanaście lat. Oczywiście znalezienie takiego auta wymagać będzie odpowiedniej wiedzy i umiejętności diagnozowania różnego typu usterek. Większość z nas zwyczajnie ich nie posiada, jednak nie oznacza to, że tacy kierowcy, kupując auto z drugiej ręki, skazani są na ponoszenie dużego ryzyka. Mogą bowiem skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Kupno samochodu używanego – co warto sprawdzić?

Lista rzeczy, które potencjalny nabywca auta powinien sprawdzić przed jego zakupem jest długa i obejmuje zarówno kwestie prawne, jak i techniczne. Jeśli chodzi o kondycję techniczną pojazdu najwięcej na jej temat powiedzą takie elementy jak szyby (zwłaszcza przednia), oświetlenie oraz ewentualne przerwy między elementami nadwozia, wskazujące na możliwą wypadkową przeszłość samochodu, podobnie zresztą jak niedomykające się drzwi. Przed kupnem auta bezwzględnie powinniśmy też upewnić się, że nie znajduje się ono w rejestrze pojazdów kradzionych.

Komu zlecić sprawdzenie samochodu przed zakupem?

Jak już napomknęliśmy, uzyskanie 100% pewności co do tego, że auto jest w dobrym stanie technicznym, a konieczne naprawy nie okażą się dla naszego portfela dużym nadwyrężeniem, wymaga specjalistycznej wiedzy. Dlatego czynność tę warto zlecić specjalistom wykonującym sprawdzenie aut przed zakupem. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest to, warsztaty sprawdzają też historię samochodu na podstawie numeru VIN.