Holowanie ciężarówek – co zrobić kiedy masz problem na trasie?

Holowanie ciężarówek – co zrobić kiedy masz problem na trasie?

Również najbardziej ostrożna jazda nie zagwarantuje nam tego, iż do celu trafimy bez najmniejszych przygód. Tym bardziej, iż nawet najlepiej utrzymany pojazd w niektórych przypadkach może zwyczajnie się zepsuć. Nawet jeśli kierowcy zwykłych aut nie powinni mieć wtedy poważnych kłopotów (jeśli wszak nie będą w stanie skorzystać z pomocy drogowej, być może podholuje ich jeden z kierowców ze sprawnym samochodem), to w przypadku uszkodzenia auta dostawczego te potrafią okazać się bardzo niebezpieczne. Warto więc wcześniej wyszukać doświadczoną ekipę świadczącą holowanie ciężarówek oraz zadbać o to, by kontakt do niej zawsze znajdował się w środku samochodu.

Holowanie ciężarówek na Podkarpaciu

Najistotniejsze oczywiście będzie to, na jakim terenie konkretna firma oferuje opisywane usługi. Większość aut ciężarowych kursuje najczęściej na ustalonych trasach – najlepiej więc wybrać ekipę, oferującą holowanie ciężarówek na obszarze, gdzie auta najczęściej są używane – na przykład, jeżeli pracujemy w szczególności w okolicy takich miejscowości jak Sanok lub Brzozów, wybierzmy firmę koncentrującą się na Podkarpaciu. Rzecz jasna czasem niezbędna okaże się obsługa na szerszym terenie – wtedy należy postawić na firmę działającą w całej Polsce.

Holowanie ciężarówek – jak zapłacić mniej?

Bardzo pomocną usługą jest skorzystanie z firmowego parkingu – auto może tam pozostać aż do czasu naprawy. Ekipy oferujące holowanie ciężarówek czasem współdziałają również ze służbami mundurowymi, a to w w ogromnej mierze wpływa na łatwość załatwienia wszystkich spraw wiążących się z wypadkiem. Przy poszukiwaniach pomocy drogowej dobrze także sprawdzić to, czy jej usługi dostępne są w pakiecie assistance danego ubezpieczyciela – pozwoli to na zmniejszenie kosztów holowania ciężarówek i niezbędnych wtedy napraw samochodu.