Czy warto wybrać lampy tylne diodowe?

Czy warto wybrać lampy tylne diodowe?

Z uwagi na to, że nie oświetlają szosy przed autem, usterki lamp tylnych bywają nierzadko lekceważone przez właścicieli aut. To ogromny błąd, gdyż to od nich także w w ogromnej mierze zależne jest nasze bezpieczeństwo na szosie. Warto zatem napisać, jak troszczyć się o lampy tylne – diodowe lub z tradycyjną żarówką. Szczególnie, że szybkie rozpoznanie najróżniejszych usterek nie przysporzy nam żadnych problemów, a umożliwi ustrzeżenie się wielu, być może poważnych, wypadków. Jak zatem dbać o swoje lampy tylne?

Lampy tylne diodowe – jak o nie zadbać?

Mnóstwo usterek okazuje się efektem zabrudzenia osłon – w takich przypadkach wystarczy jedynie je wyczyścić. Powinniśmy dbać o stan lamp tylnych regularnie – tak znacznie poprawimy bezpieczeństwo na szosie. Istotne okazują się też regularne wymiany żarówek – pamiętajmy, iż powinniśmy robić to po dwie sztuki. Unikajmy natomiast reflektorów nie mających homologacji – ich zastosowanie nie tylko nie poprawi widoczności na szosie, ale też może skutkować sporymi mandatami.

Lampy tylne – atuty

Mimo że kilka sezonów temu lampy tylne diodowe uznawane były za ciekawostkę, obecnie są naprawdę powszechne wśród kierowców. Ich wydajność jest porównywalna do wielu lamp halogenowych, za to pobierają dużo mniejsze ilości energii. Ważna okazuje się także typowa dla nich wielka niezawodność – służą dłużej od zwykłych lamp na żarówkę. Posiadają jednak minusy – z tyłu intensywnie się rozgrzewają, więc niezbędne będzie także założenie instalacji chłodzących. Osoby chcące zamienić tradycyjne lampy tylne na diodowe, powinny zaopatrzyć się nie w profesjonalnych sklepach motoryzacyjnych, gdzie dostępne są oryginalne podzespoły dla konkretnych modeli samochodów, a także ich zamienniki.